Ndeshja e kthimit ndaj Sfintulit, ja si pritet të rreshtohet Partizani

Nga seanca stërvitore e djeshme u la të kuptohej se në formacionin e Partizanit nuk do të ketë shumë ndryshime në formacion dhe eksperimente në sfidën e kthimit kundër Sfintulit.

Hoxha në portë, ndërsa Marku si mbrojtës i majtë, në vend të të dëmtuarit Musta. Shehi-Belica në qendër, ndërsa Gligorov në të djathtë.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Lionel Messi largohet nga Barcelona, klubi katalanas jep lajmin e bujshëm

Kote merr fanellë titullari para mbrojtjes, ndërsa Murataj dhe Bardhi i bashkohen në mesfushë. Cara, Zhunior dhe Kardozo pritet të rreshtohen në sulm.

Formacioni i mundshëm i Partizanit:

4-3-3: Hoxha, Gligorov, Shehi, Belica, Marku, Murataj, Kote, Bardhi, Cara, Junior, Cardozo