FOTO/ Kush është i riu shqiptar që u vra me thikë në Greqi

Zbardhen detaje të reja nga vrasja e shqiptarit 27-vjeçar në Mykonos të Greqisë, pas një sherri mes dy grupeve.

Mediat greke publikojnë foton e të riut shqiptar, që humbi tragjikisht jetën, pasi u godit me thikë në zemër.

Referuar raportimeve mediatike, dyshohet se sherri mes dy grupeve shqiptare ka ndodhur për konflikte droge. Ndërkohë, 27-vjeçari (identiteti nuk bëhet ende i ditur) që mbeti viktimë punonte në ndërtim në Greqi.

LEXO EDHE  Dy makina përfshihen nga zjarri në ‘Rrugën e Kombit’

Ai raportohet se kishte shkuar ilegalisht në ishullin grek që prej shkurtit të këtij vitit dhe ishte pa dokumente. Nga ana e saj, policia greke ka arrestuar disa persona, mes të cilëve dyshohet se është edhe autori kryesor i krimit.