E rrëmbyen para shtëpisë teksa po luante, babai gjen të birin pas 24 vitesh

Një burrë kinez është ribashkuar me djalin e tij pas 24 vitesh.

BBC shkruan se Djali i Guo Gangtang ishte rrëmbyer në moshën dy vjeç nga trafikantët e qenieve njerëzore para shtëpisë së tyre në provincën Shandong.

Të dyshuarit, të cilët po dilnin në atë kohë, kishin planifikuar të rrëmbenin një fëmijë me synimin për ta shitur atë për para.

Mediat bëjnë me dije se i vogli asokohe po luante jashtë shtëpisë së tij, ndërkohë një femër identifikuar vetëm me mbiemrin e saj Tang e kapi atë dhe e çoi në stacionin e autobusit, ku partneri i saj, Z. Hu, po priste.

LEXO EDHE  E frikshme, një tornado përshkon fushën e futbollit (Video)

Sipas Ministrisë së Sigurisë Publike të Kinës, policia ishte në gjendje të gjurmonte identitetin e djalit duke përdorur testimin e ADN-së.

Zhdukja e djalit të në të vërtetë frymëzoi një film në 2015, në të cilin luajti super ylli i Hong Kongut Andy Lau.

Rrëmbimet e fëmijëve janë një problem i madh në Kinë, pasi çdo vit merren qindra të tillë.