E fshehur në kontenierin me banane, ja sa kilogram kokainë u kapën në portin e Durrësit

Sasia e kokainës e cila u kap sot në Portin e Durrësit, në një kontenier me banane, rezulton të jetë 11 kg e 650 gram.

Lënda narkotike e ndarë në 14 pako është peshuar nga policia.

Ngarkesa ishte nisur më 8 korrik nga porti i Pireut dhe ka mbërritur në Porin e Durrësit në 11 korrik. Ngarkesa me banane vinte nga Ekuadori.

LEXO EDHE  I nxehti afrikan vjen në Shqipëri/ Ja sa pritet të shkojnë temperaturat ditën e martë

Për rastin janë shoqëruar për t’u marrë në pyetje dy persona.