Dëmtimi në gju bëhet pengesë, Roger Federer jashtë “Tokio 2020”

Roger Federer nuk mund të marrë pjesë në Lojërat Olimpikë të Tokios dhe shkak është bërë një dëmtim për 39-vjeçarin.

Tenisti e ka bërë publik vendimin përmes një postimi në Twitter, ku shkruan: “Duhet të tërhiqem nga Lojërat Olimpike të Tokios për shkak të një dëmtimi në gju.

Jam shumë i mërzitur, pasi ka qenë një nder pikë e lartë e karrierës time sa herë kam përfaqësuar Zvicrën.

Tani kam nisur me periudhën e rehabilitimit, në mënyrë që të kthehem në fund të verës. I uroj gjithë ekipit zviceran fat!”.

LEXO EDHE  Partizani zhvendoset në Elbasan, ja si pritet ta rreshtojë Daja skuadrën ndaj Basel-it