Bill Gates flet per herë të parë për divorcin me bashkëshorten, fajëson veten

Themeluesi i Microsoftit, Bill Gates foli për herë të parë në lidhje me divorcin në “kampin veror të miliarderëve” në takimin vjetor të biznesmenëve, politikanëve dhe drejtuesve të Wall Street dhe Silicon Valley të organizuar nga banka e investimeve Allen & Company në Idaho SHBA.

Pas fjalimit të tij mbi ndryshimin e klimës, reporteri i CNBC Becky Quick e pyeti Gates për divorcin e tij nga Melinda dhe të ardhmen e Fondacionit Gates.

‘Ai dukej pak emocional për këtë. Ishte gati gati të qante’- tha një burim.

Megjithatë, miliarderi nuk e përdori fjalën “marrëdhënie ” kur fliste për fundin e martesës së tij, tha burimi, duke iu referuar fjalimit të Gates, të cilin pjesëmarrësit e tjerë e përshkruanin si “shumë prekës”.

LEXO EDHE  Lajm i trishtë! Ndërron jetë këngëtari i njohur (Emri+Foto)

Sidoqoftë, jo të gjithë të pranishmit u impresionuan nga qëndrimi i Gates, pasi shumë raportuan se manjati ishte “shqetësuar” gjatë gjithë qëndrimit të tij në kampin veror dhe shmangu të pranishmit.