Real Madrid i rrëmben Barcelonës kapitenin e skuadrës

Real Madridi i ka marrë Barcelonës një nga talentet më premtues që kishte, Jaume Jardi.

19 vjeçari ishte kapiten te Barcelona B nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët me katalanasit për rinovimin e kontratës e cila i skadoi me 30 qershor.

Real Madridi e ka kuptuar këtë situatë duke e bindur atë për një kontratë me madrilenët. Në sezonin 2019-2020, Jardi ishte golashënuesi më i mirë për të rinjtë e Barcelonës.

LEXO EDHE  Messi kundër Ronaldos, ja kur luhet miqësorja

Në sezonin që lamë pas, spanjolli ka shënuar 9 gola dhe ka bërë 3 asistime për Barçën. Madje, ai ishte një nga favoritët për të debutuar te skuadra e parë katalonase.