Moti sot, ja surprizat që ju presin

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se dita e hënë pritet të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të pasohen nga reshje shiu kryesisht në veri dhe përgjatë relieveve malore të vendit.

Era parashikohet të fryjë me drejtim Veriperëndim – Jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, shoqëruar me një valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

LEXO EDHE  Shqiptarët që udhëtojnë drejt Italisë, ja rregullat e reja/ Nga paraqitja e tamponit te vetëizolimi 5 ditor

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 21/33 diell re
Kukës 17/29 diell re
Lezhë 20/31 diell re
Dibër 15/29 diell re
Durrës 22/33 diell re
Tiranë 22/33 diell re
Elbasan 23/34 diell re
Berat 17/34 diell re
Vlorë 21/33 diell re
Korcë 15/28 diell re
Gjirokastër 15/34 diell re
Sarandë 20/32 diell re