Zyrtare/ Ish-futbollisti i Milanit zëvendëson Ranierin në stolin e Sampdorias

Tashmë është zyrtare, Roberto Daversa do të jetë trajneri i ri i Samdporias duke zëvendësuar Klaudio Ranierin.

45-vjeçari nënshkroi kontratë 2 vjeçare me xhenovezët duke bërë kështu një hap të madh në karrierë.

Daversa është një ish-futbollist i cili ka dalë na akademia e Milanit dhe ka luajtur për disa skuadra në Itali si Monza, Kosenza, Peskara e Treviso. Gjithashtu në karrierën e tij si trajner, ish-mesfushori ka drejtuar Virtus Lançianon dhe së fundmi Parmën.

LEXO EDHE  Çudit sportistja rekordmene! Heq dorë nga ‘Tokio 2020’: Kokën time e kanë pushtuar demonët