VIDEO/ Berisha publikon denoncimin: Ja si shefat e policisë ndajnë paratë e drogës me trafikantët

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale, denoncimin e një qytetari, sipas të cilit në zonën e njohur Belush në Shkodër janë mbjellë rreth 3 mijë rrënjë kanabis.

Në denoncim, thuhet se këto plantacione me kanabis i ka Viktor Gjini nga Vigu dhe banues në Talie Lezhë.

Berisha shkruan në komentin se tij se shefat e policisë ndajnë paratë e drogës me trafikantët.

Denoncimi nga Berisha

Shefa dhe police ndajne parate e droges me trafikantet!

Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital! sb

Pershendetje dr po ju dergoj nje informacion ae ka te beje me rreth 3 mij rrenje kanabis sativa keto jan te mbjellura ne vendin qe quhet belush e kap shkodra si zone dhe aty kufizohet me fshatrat e lezhes un e kam pa rastesisht dhe kam filmuar shum pak se ishin plantacione plot e mora vesh se kryesori na ishte Vitor Gjini nga Vigu dhe banues ne talie lezhe ky zoteria ka cu punetoret atje ishin te armatosur nuk lenin njerez te kalojne aty shyqyr qe nuk me pane duke filmuar nje parcele te vogel imagjino sa ishin tjerat behet fjale 3 mij rrenje Ju lutem beje publike ju dergoj dhe locacionin ku dhe mbrohen nga shefat e policise shkoder dhe nga polici i zones.ato marrin perqindjen e vet.

LEXO EDHE  Opozitës i kërkohet të logohen online në komision, Bylykbashi: Na u mohua e drejta e fjalës