Vendimi i Kushtetueses për Teatrin/ ‘Lal plehu lan duart me kreun e Meduzës’

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka bërë një tjetër reagim lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar.

Me anë të një psotimi në Facebook, Berisha shkruan se këtë herë ishte Veliaj ai që lau duart duke ia hedhur fajin për prishjen e teatrit Edi Ramës dhe Çim Fushës.

Postimi i Berishës:

Lal Plehu lan duart me Kreun e Meduzes!

Fjajin e ka Rama!

Miq, pas vendimit te Gjykates Kushtetuese, i cili rrezoi ngrehinen e krimit te klanit te droges Rama-Veliaj-Fusha te prishjes se Theatrit Kombetar, i pari qe shkarkoi çdo pergjegjesi nga vetja ishte Lal Plehu.

Ai ne nje pafytyrsi shembullore, pergjegjesine per barbarine e pashembullt e shkarkoi tek Edvini dhe Ligj Fusha kurse veten ai e shpalli fitimtar.

Duhet te jesh si ai per te bere nje gje te tille. Kesaj i thone njelloj si te thuash se nuk ka rendesi zjarrvenesi qe djeg nje ndertese por ata qe i dhane atij zjarrin per ta djegur ate. Çdo ligj te botes ata jane nje bande e mirefillte kriminale.sb

LEXO EDHE  A do t´i rikthehet PD protestave? Ja çfarë thotë Lulzim Basha