Shpallet Miss Shqipëria 2021, njihuni me vajzën që rrëmbeu kurorën e më të bukurës

Mbrëmjen e djeshme në Kalanë e Petrelës është mbajtur konkursi i bukurisë Miss Shqipëria 2021.

Kurorën e më të bukurës e fitoi Lea Islamaj, e cila arriti të fitonte edhe votat e jurisë, edhe të publikut.

Lea është 18 vjeç dhe ka lindur e është rritur në Francë. Ajo u shpreh se mund të merrte pjesë në Miss Francë, por kishte dëshirë që të konkurronte në vendin e saj të origjinës.

LEXO EDHE  Çfarë po ndodh mes dyshes? Mevlani dhe Aristela fotografohen bashkë në shtrat

Shoqëruese e parë e miss-it u zgjodh Pamela Paja ndërsa shoqëruese e dytë Samanta Pajo.

Image