Makthi i turistëve, shkatërrohet banda e grabitësve në Itali, pranga katër shqiptarëve

Një bandë grabitësish është goditur në Itali ku në pranga mësohet se kanë rënë katër shqiptarë dhe një person nga Serbia. Gjatë natës policia ka marrë një thirrje nga një grup turistësh të cilët denoncuan se ishin grabitur nga një bandë.

Pesë personat që tashmë janë arrestuar mësohet se u ka dalë para turistëve nga Bolonja dhe duke i kërcënuar u ka marrë atyre celulare si dhe një portofol që në të ishin 40 mijë euro.

LEXO EDHE  Emrat/ Tranferime e emërime prokurorësh, ja çfarë vendosi KLP

Menjëherë policia është vënë në ndjekje të tyre ku pas disa orësh ka arritur t’i vërë në pranga. Të arrestuari mësohet se janë 4 shqiptarë dhe një serb, tre prej tyre ishin të mitur.