Koronavirusi në Itali/ 12 viktima dhe 808 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit e COVID-19 atje. Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 808 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, numri i viktimave është 12, 10 më pak krahasuar me një ditë më parë.

LEXO EDHE  Ja cilat janë katër simptomat që zbulojnë koronavirusin tek njerëzit e vaksinuar

Në njësitë e kujdesit intensiv, në spitalet e vendit fqinj, aktualisht po trajtohen 200 pacientë. Sa i përket rasteve aktive ato janë 44.664, shumica e të cilëve ndodhen të izoluar në shtëpi, me simptoma të lehta të virusit, shkruajnë mediat italiane.