Çfarë i dha nëna e Carolines, pilotit 10 ditë para vrasjes, detaje të reja nga krimi në Greqi

Aspekte të reja të vrasjes së tmerrshme të Caroline nga burri i saj Babi Anagnostopoulos, po zbulohen dita ditës.

Pas diskutimeve të nxitura nga mediat britanike për aktivitetet e paligjshme të vrasësit, avokati i nënës së viktimës bënë zbulime të reja.

Duke folur në emisionin e mëngjesit në SKAI, avokati i familjes së Caroline-s së vrarë, z. Thanasis Harmanis, zbuloi informacione të reja në lidhje me transaksionet financiare që vrasësi i rrëfyer kishte me nënën e Caroline, Susan.

Kujtomë që javën e kaluar u shkruajt se piloti 32 vjeçar i kishte kërkuar nënës së Caroline të paguante për varrimin e saj, gjë e cila u mohua nga Babis.

Por sot nëna e Caroline ka dhënë përgjgijen përmes avokatit të saj. Sipas avokatit ai jo vetën që kërkoi 2200 euro për varrimin e Caroline, por edhe 2000 euro për transportin e trupit të viktimës në Alonissos.

Gjithashtu e ëma e Caroline pretendon se ajo i ka dhënë pilotit 32 vjeçar 20.000 euro 10 ditë para se ai të vraste vajzën e saj.

LEXO EDHE  “Gruaja nuk më le të futem në shtëpi”, burri në telashe të mëdha

Duke iu përgjigjur me shkrim emisionit “Kalimera” të SKAI dhe Giorgos Avtias, Avokati vuri në dukje:

“Sa i vërtetë është pretendimi i një njeriu që për 37 ditë detyroi autoritetet të kërkonin 3 grabitës që mbytën nënën e fëmijës së tij dhe qenin e tyre? Regjia mahnitëse, talenti i pashembullt i aktrimit solli lot në sytë e njerëzve me ndjeshmëri’ duke shtuar:

“Përveç 2,200 euro për arkivolin, shtoni 2,000 euro për transportin e grumbullit në Alonissos! Gjithsej 4,200 euro. Sigurisht, nuk përmendet transferta bankare prej 30,000 eurosh ose 20,000 euro që ai mori në të holla së bashku me një ton mjaltë Alonissos dhe trumzë. Si dhe 1000 euro që ai merrte çdo muaj nga vjehrra e tij . Kjo është maja e ajsbergut.”.