VIDEO/ Publikohen pamjet kur të arrestuarit e operacionit “Shpirti” mbërrijnë në Drejtorinë e Policisë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është ekzekutuar operacioni i përbashkët i koduar “Shpirti”,  mes forcave të policisë e drejtësisë italiane e shqiptare, i cili ka çuar në ekzekutimin e 38 urdhër arrestimeve (nga këto per 10 persona ekzekutuar masa me pare) për korrupsion, shperdorim detyre, pastrim parash e trafik ndërkombëtar të sasive të konsiderueshme të lëndevë narkotike.

Arrestimet janë kryer në Shqipëri, Mal i Zi, Spanjë e Itali.

Mes të arrestuarve janë dhe prokurori i Vlorës, Maksim Sota.

LEXO EDHE  Vizitat e Aleks Soros në Tiranë, mirë për Ramën dhe Veliajn, keq për Shqipërinë dhe shqiptarët

Operacioni ka nisur në orën 05:00 të mëngjesit makinat e FNSh dhe operacionianel që kanë dalë në terren.

Në orën 07:30 në Drejtorinë e policisë së Tiranës kanë mbërritur hetuesit italianë. Në orën 08:00 ka mbërritur personi i parë i arrestuar. Secili person i arrestuar ka qenë i shoqëruar  nga 5 – 6 policë.

Deri tani në drejtorinë e policisë janë shoqëruar 6 persona të arrestuar.