“S’ma bën goja t’i them vjehrrës mami”, gazetarja e njohur shqiptare: S’janë vjehrrat kaq mjaltë

Një kritikë që këngëtarja e famshme Shakira i kishte adresuar nënës së bashkëshortit të saj pak ditë më parë, u diskutua në mbarë botën. e njëjta gjë ndodhi edhe në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diksutua për marrëdhënien e shumë përfolur mes nuseve dhe vjehrrave .

Pjesë e diskutimit në studio ishte edhe moderatorja Sibora Bitri, e cila edhe pse nuk është e martuar, e ka të qartë sesi do t’i drejtohet vjehrrës së saj të ardhshme.

“Për momentin nuk kam vjehrrë, por nuk e di sesi më duket për t’ju drejtuar një zonje me të cilën ti mund të kesh shumë pak kohë që je njohur me termin “mama”. Për mua mama është mamaja ime dhe s’ka tjetër. Me vjehrrën s’jam dakord t’i thërrasësh në emër dhe as ‘vjehrra’, por me kalimin e kohës ti krijon një raport më të afërt me të e fillon krijon nofka në idenë e një raporti më familjar”, u shpreh ajo.

LEXO EDHE  Emma Stone po mendon të ngrejë padi ndaj Disney, zbulohet arsyeja