Misteri i vdekjes së turistës franceze në Greqi

Rasti i zhdukjes së turistes francez 29-vjeç në Chania, Greqi e cili u gjet e vdekur në mesditën e së enjtes, 5 kilometra nga Elafonisi, kishte një fund tragjik .

Një operacion i EMAK-ut të 3-të të Kretës u ngrit menjëherë për të transportuar trupin e francezes fatkeqe 29-vjeçare.

Sipas informacionit nga Creta24, e reja u gjet e rënë në shpinë, ndërsa nga imazhi i parë nuk duket se është goditur, megjithatë “drita” në rrethanat e sakta të vdekjes së saj pritet të hidhet nga raporti mjeko-ligjor.

Vlen të përmendet se vendi ku u gjet e  vdekur 29 vjeçarja, nuk ishte në një përrua, siç raportohej fillimisht dhe për këtë arsye nuk ishte aq i paarritshëm.

Trupi i vajzës fatkeqe u gjet pesë kilometra nga vendi ku ajo kishte lënë makinën e saj, në plazh Krios.

Autoritetet po shqyrtojnë mundësinë që 29-vjeçarja, pasi bëri plazh në Elafonissi, të merrte vendimin fatal për të ecur, duke mos arritur të kuptonte se forca e saj nuk ishte e mjaftueshme.

Lodhja në kombinim me temperaturën e lartë duket se e ka çorientuar, si rezultat i së cilës ajo humbi destinacionin e saj, duke ngatërruar rrugën e kthimit që do ta çonte në makinën e saj.

LEXO EDHE  Krim në familjen shqiptare/ Burri vret me thikë gruan

29-vjeçares mbërriti në Chania më 21 qershor në mënyrë që të gëzonte pushimet e saj të shkurtra në ishull.

29-vjeçarja ishte e pranishme çdo ditë në rrjetet sociale ndërsa ngarkonte foto dhe video nga ekskursionet e saj në zonë ndërsa në të njëjtën kohë, ajo kishte kontakte me familjen e saj.

Por kjo nuk ndodhi deri më 24 qershor, që nga ajo kohë, gjurmët e saj u zhdukën.

Familja e saj u përpoq të kontaktonte me të, por pa rezultat. 29-vjeçarja do të largohej për në Francë më 28 qershor.

Familja e saj, me ndihmën e autoriteteve franceze, informoi EL.AS lokale,  i cili menjëherë filloi një operacion të madh për të gjetur turisten e ri.

“Sinjali” i fundit në celularin e saj tregoi se ajo kishte qënë në Elafonisi.