Kursi i këmbimit/ Forcohet dollari dhe paundi, zhvlerësohet euro

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten, dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane u forcua me 0,19 lekë dhe këmbehet me 103,63 lekë, ndërsa euroja u zhvlerësua me 0,04 lekë dhe këmbehet me 122,58 lekë.

LEXO EDHE  Aksidenti në Durrës/ Përplas 60-vjeçarin, ndalohet drejtuesja e mjetit

Paundi britanik krahasuar me një ditë më parë, u ngjit në kuotën 142,53 lekë, duke shënuar një rritje me 0,01 lekë.

Ndërsa franga zvicerane këmbehet me 111,92 lekë, ose 0,18 lekë më tepër se një ditë më parë.