I shtrirë në trotuar për disa minuta, qytetari nuk shoqërohet në spital nga ambulanca, ja shkaku

Një person është filmuar nga kalimtarë të rastit në rrugën e Elbasanit, teksa ndodhej i shtrirë në rrugë dhe dukej që gjendja e tij shëndetësore nuk ishte e mirë.

E teksa qëndron i shtrirë, kalimtarët e kanë të vështirë t’i afrohen për t’i dhënë ndihmën e parë. Ndërkohë ambulanca ka ardhur shumë me vonesë.

Ka qenë një vajzë ajo që është munduar të afrohet dhe më pas të lajmërojë ambulancën.

LEXO EDHE  Akuzat mes Rilindasve, Lame-Koçi përplasen për Kadastrën/ A po i heton SPAK dosjet?

Në videon që kemi siguruar shihet dhe  personi, lëviz këmbën, por evidentohet gjendja e tij shëndetësore jo e mirë.

Edhe pse ambulanca arriti në vendin e ngjarjes, ajo nuk ka dërguar në spital personin që ndodhej i shtrirë, pasi sipas tyre ai është një endacak.

Ky veprim tregon një skandal, ku mjekët klasifikojnë edh epersonat për të cilët duhet të japin shërbim.