Pacienti i spitalit psiqiatrik rreh infermierin

Një infermier në spitalin psikiatrik të Shkodër është dhunuar nga një pacient i shtruar. Nga raportimet mësohetse pacienti që ka dhunuar infermierin është përdorues i lëndëve narkotike.

Nuk dihet ende gjendja e infermierit si dhe as rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja.

LEXO EDHE  Euro në pikiatë, ja shkaku

Infermieri po merr trajtim mjekësor, ndërsa pacienti po mbahet i izoluar nga pjesa tjetër deri në sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.