Mourinho: Portugalia deri më tani ka luajtur me 10 lojtarë…

Mbrëmjen e sotme Portugalia diskuton fatin e saj në Europian në ndeshjen ndaj Francës në Budapest. Luzitanëve i duhet minimalisht një barazim, por edhe ky rezultat është i vështirë duke parë kundërshtarin përballë.

Për ndeshjen e sotme ka folur Mourinho, që në fakt e ka personale me Bruno Fernandes. Sipas trajnerit të Romës, ylli i United, ka qenë “fantazmë” në fushë. “Special One ka elozhe edhe për Bukayo Saka.

“Portugalia me potencialin e saj të plotë mund të mposhtë këdo, edhe Francën. Por duhet të luajmë më 11 lojtarë. Në dy ndeshjet e para Bruno Fernandes ishte në fushë, por nuk luante.

LEXO EDHE  Vllaznia-Ael Limasol, ja si t’i blini biletat

Shpresoj që të ndryshojë gjatë Francës sepse ai është një lojtar me potencial të jashtëzakonshëm. Saka super me Çekinë? Nuk ka lidhje i ri apo i vjetër. Bëhet fjalë për talentin, cilësinë, personalitetin dhe përvojën.

Djali është i ri, por ka përvojë në një klub të madh dhe kampionatin më të mirë në botë. ai është shumë i talentuar, shumë i sigurt, mund të luajë në shumë pozicione”, tha ndër të tjera Mourinho.