Gilberta tregon vështirësitë e punës si mësuese në burgun e Fierit: Qaja çdo ditë

Konkurrentja e “Për’puthen+40”, Gilberta, në takimin me Ilirin, ka treguar se ka punuar në burgun e Fierit si mësuese. Ajo u shpreh se ishte një punë që i mësoi shumë, pavarësisht se ishte e vështirë.

Konkurrentja e Për’Puthen +40 tha se ata i mësuan vlerën e lirisë dhe se sa e rëndësishme të shpresosh.

“Ishte një punë vullnetare për të luftuar analfabetizmin. Askush nuk pranoi të shkonte dhe shkova unë. Unë u mësova gjuhën shqipe, kurse ata më mësuan se sa e rëndësishme është të shpresosh edhe se sa vlerë ka liria. Unë çdo ditë shkoja duke qarë sepse nuk i shikoja dot ashtu“, tha Gilberta.

LEXO EDHE  Mario Balotelli “shpërthen” ndaj nënës së djalit: Të ndalohet me ligj që gratë të bëjnë fëmijë vetëm për para