Deputetja e LDK-së: “A do t’i flasë Kurti Macronit për lëng portokalli”

Deputetja e LDK-së Rrezarta Krasniqi, ka thënë se Albin Kurti dhe Qeveria e tij kanë mungesë të transparencës, ngjashëm sikur ata kanë kritikuar kohë më parë partitët e tjera që ishin në pushtet.

Përmes një postimi në rrjetin e saj social fb, Krasniqi ka treguar se Kurti është nisur për t’u takuar me Macronin pa e bërë të ditur fare para Kuvendit të Kosovës arsyejn e vizitës dhe temat e këtij takimi.

Kryeministri Kurti qenka nisur për t’u takuar me Presidentin francez Macron, pa bërë të ditur fare para Kuvendit të Kosovës, arsyjen e vizitës dhe temat e këtij takim, apo ndoshta do t’i flasë edhe atij për lëng portokalli, ngjashëm siç i foli dje edhe Ministrit të Jashtëm të Italisë Luigi Di Maio”, ka shkruar fillimisht ajo.

“Më duhet t’ua rikujtojë se është po i njëjti politikan dhe po e njëjta parti që kanë kritikuar qeveritë e më parshme për mungesë të transparencës, derisa tani që kanë ardhur në pushtet i kanë harru kritikat e tyre. Transparenca 0”,– shkruan Krasniqi.

LEXO EDHE  Temperatura deri në 45 gradë, ja zonat e kuqe/ Kujdes deri në 4 gusht