Vrau gruan e tij 20-vjeçare, Babis do të kërkojë falje në gjykatë, qytetarët: Të kalbet në burg

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje.

Me forca të shumta sigurie, i veshur edhe me antiplumb ai hyri në gjykatë. Seanca e faljes së pilotit pritet të fillojë rreth orës 12:00 dhe ka të ngjarë të jetë e gjatë.

Teksa futej në gjykatë, njerëzit e mbledhur përpara hyrjes bërtitën “vriteni, të kalbet në burg”.

Sipas mediave greke, i akuzuari do të përpiqet t’ia atribuojë krimin e tij intensitetit, akuzës dhe kundërsulmeve verbale që ai tha se kishte në natën fatale me Caroline, si rezultat i së cilës ai “u mjegullua” dhe humbin kontrollin.

LEXO EDHE  Tom Doshi fut sherrin mes socialistëve në Shkodër, zbardhen debatet në takimin me dyer të mbyllura

Në fakt, sipas mbrojtjes së tij, ai do të japë detaje shtesë dhe informacione që nuk i ka paraqitur deri më tani në polici.

“Ky informacion do të hedhë dritë mbi rrethanat e krimit dhe do të pasurojë dëshminë e tij paragjyqësore,” thonë avokatët e tij.