Pamje të frikshme në qiellin e Greqisë, tmerrohen qytetarët (VIDEO)

Një fenomen i çuditshëm ka ndodhur ditën e djeshme në qiellin e Larisës në Greqi. Papritur në qiell u formuan një “tufë” resh që të ngjallnin frikë. Mediat greke nuk kanë nguruar që të filmojnë këtë fenomen spektakolar të reve. Sipas ekspertëve, këto re të çuditshme janë zakonisht paralajmëruese të shtrëngatave të afërta ose shfaqen pas një stuhie. Ato përbëhen nga rryma të ftohta dhe shtrihen në distanca shumë të mëdha.

LEXO EDHE  Kosova regjistron 58 raste të reja me koronavirus