Kultivonin bimë narkotike, arrestohen tre persona, procedohet kryeplaku në Mirditë (EMRAT)

Tre shtetas janë arrestuar dhe një tjetër është proceduar penalisht nga policia e Lezhës pasi akuzohen për tentativë të kultivimit të bimëve narkotike.

Policia bën me dije se si pasojë e kontrolleve, në fshatin Lurth, Mirditë, janë konstatuar në tentativë për të kultivuar bimë narkotike dhe janë vënë në pranga shtetasit Flamur, Viktor dhe Klisard Picaku( kushërinj) si dhe është proçeduar në gjendje të lirë për vepren penale “Shpërdorimi i detyrës ” shtetasi Nikoll Picaku, kryetar i fshatit.

LEXO EDHE  Akuzohen për kultivim kanabisi, në pranga 65-vjeçari dhe djemtë (Emrat)

Materialet i kaluan Prokurorisë Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Shpërdorimi i detyrës”.