VIDEO/ Danimarka realizon edhe golin e 2-të ndaj Rusisë, një magji “alla Eriksen”

Danimarka ka arritur të realizojë dy gola ndaj Rusisë në një ndeshje tepër të vështirë. Golat u realizuan nga Damsgaard dhe Poulsen.

Goli i parë i danezëve erdhi nga një goditje perfekte nga jashtë zone e Damsgaard, talenti i Serie A dhe më i miri i Sampdorias sezonin e shkuar.

LEXO EDHE  Kosova tjetër medalje në Tokio, Nora Gjakova në luftë për të artën në xhudo

Sulmuesi i krahut ka marrë top, ka depërtuar dhe më pas ka lëshuar një trajektore të paarritshme për portierin e Rusisë.

Danimarka në avantazh dhe në Kopenhagen shpërthen tifozeria… (një gol “alla Eriksen”)