Euro 2020/ Finlandë-Belgjikë, formacionet zyrtare

Finlanda do të provojë ta shfrytëzojë mundësinë e fundit për t’u kualifikuar për në fazën e eliminimit direkt të Kampionatit Evropian Euro 2020 dhe për ta bërë këtë duhet ta mposht liderin e tabelës Belgjikën.

Këto dy skuadra ballafaqohen sonte me fillim nga ora 21:00 dhe është e fundit sa i përket Grupit B.

LEXO EDHE  VIDEO/ Gol nga një kënd i pamundur, shihni realizimin e jashtëzakonshëm të ish-sulmuesit të Interit

Belgjika e kryeson Grupin B me gjashtë pikë, kurse Finlanda ka tri pikë në vendin e trete.

Këto janë formacionet zyrtare:

Finlanda: Hradecky, Arajuuri, O’Shaughenssy, Toivio, Kamara, Lod, Pukki, Sparv, Uronen, Pohjanpalo, Raitala.

Belgjika: Courtois, Vermaelen, Denayer, Boyata, Chadli, Witsel, De Bruyne, Trossard, Eden Hazard, Doku, Lukaku