Kapiteni i Turqisë e pranon: Nuk mund ta përballonim Europianin, duhet të mësojmë si të…

Turqia u largua e turpëruar nga Kampionati Europian duke pësuar 3 disfata në po kaq ndeshje në Grupin A ku bënin pjesë Italia, Uellsi dhe Zvicra.

Padyshim përgjegjësia më e madhe e dështimit bie mbi trajnerin dhe kapitenin e skuadrës, Burak Ilmaz, i cili pas ndeshjes me Zvicrën u tregua realist duke thënë se nuk mund ta përballonin një turne kaq të madh.

LEXO EDHE  Tjetër “firo” te Teuta, lideri i mbrojtjes refuzon rinovimin dhe largohet

“Ne nuk mund ta përballonim të luanim në një turne kaq të madh, duhet ta pranojmë. Ne u kualifikuam në Kampionatin Europian, dhe kualifikimi për në Kupën e Botës po shkon si duhet, por duhet të mësojmë si të luajmë në të tillë turne. Ky është një mësim për ne”, deklaroi kapiteni i Turqisë, Burak Ilmaz.