VIDEO/ Humbi ndeshjen, tenistja ruse gërvisht veten dhe lë fushën e gjakosur

Një episod i pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në një sfidë tenisi në turneun e Birmingamit në Angli.

Tenistja tuniziane Ons Xhabur triumfoi ndaj ruses Daria Kasatkina në dy sete 6-4 dhe 7-5. Pikërisht fundi i setit të dytë solli dhe episodin ku pas humbjes tenistja rusi gërvishti veten e saj nga inati.

LEXO EDHE  Mjeku i Vllaznisë bën deklaratën thumbuese: Nuk vlerësohemi nga trajnerët!

Menjëherë në ndihmë të saj erdhën mjekët pas siç shihet dhe në pamje ka dhe njolla gjaku. Një episod aq i çuditshëm dhe i rrallë që një sportist ti nxjerrë nervat e lojës vetes së tij.