‘I paharruar Reshit’/ Basha takim përkujtimor me familjarët e kreut të PD të ndarë nga jeta një vit më parë

Një vjetori i ndarjes nga jeta e drejtuesit të PD, Basha takim përkujtimor me familjarët

Një vit nga ndarja nga jeta e Reshit Merlikës, kreu i PD Krujë, Basha dhe drejtues të Partisë Demokratike kanë zhvilluar një takim përkujtimor me familjarët e të ndjerit.

Ky është mesazhi i shpërndarë në rrjetet sociale nga nga nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka.

Sot përkujtojmë ndarjen nga jeta të mikut dhe bashkëpuntorit tonë Reshit Merlika. Krutanit fisnik dhe pinjollit të një dere të madhe të  kryeqytetit të historisë. Veprat dhe vlerat e Reshitit janë gdhendur thellë në kujtesën tonë dhe bashkëqytetarëve të tij.

Një mungesë që ndihet fort te të gjithë ne, përditë dhe përgjithmonë.

I paharruar qoftë kujtimi yt i dashur Reshit!’, shkruan Paloka.

LEXO EDHE  Tragjedia me 10 viktima, flet kosovari me lot në sy: Gjëja e parë që mbaj mend ishte... (Video)