Aksident i trefishtë në aksin Tiranë-Vorë, ka të plagosur

Një aksident i trefishtë ka ndodhur në autostradën Vorë-Tiranë. Tre automjete janë përplasur me njëra-tjetrën. Nga aksidenti janë lënduar një prej drejtuesve dhe një pasagjer.

Policia siguron se ata janë jashtë rrezikut për jetën kurse po vijon puna për normalizimin e qarkullimit.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Tiranë/Informacion paraprak

LEXO EDHE  Presidenti i Malit të Zi ngre alarmin: Demokracia shumëetnike e Ballkanit e kërcënuar

Rreth ores 17:10, në autostradën Vorë-Tiranë, tek mbikalimi i Casa Italias, janë përplasur 3 mjete. Si pasojë janë lënduar lehtē drejtuesi i një prej  mjeteve dhe një  pasagjer, pa probleme për jetën.

Grupi Hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Shërbimet e Policisë Rrugore vijojnë punën për normalizimin e qarkullimit.