Ushqimi që princesha Diana kërkonte për fëmijët çdo ditë, ish-shefi i saj tregon recetën (Video)

Princeshë Diana kishte një kërkesë të veçantë për ëmbëlsirë, për dy djemtë e saj  Princin Harry dhe Princin William kur kanë qënë të vegjël, sipas ish-kuzhinierit të  familjes mbretërore.

Darren McGrady ka qënë shefi personal i Mbretëreshës, Princeshës Diana, Princit William dhe Harry për pesëmbëdhjetë vjet. Në një video të re, të postuar në llogarinë e shefit të kuzhinës mbretërore në YouTube, Z. McGrady, ai u tha shikuesve për kërkesën speciale të Princeshës së Uellsit.

Ai u tregoi fansave mbretërorë se si të bënin një tartë me bananë – një ëmbëlsirë që Princesha Diana shpesh kërkonte për djemtë e saj të vegjël.

LEXO EDHE  Vaksina anti-Covid e Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë në shtator

Shefi e përshkroi pjatën si “ushqim çerdhe” dhe “super të lehtë”.

Tarta përbëhet nga krem ​​karamele, banane të prera dhe të përfunduara me reçel kajsie.

Shefi i kuzhinës mbretërore punoi në Pallatin Buckingham për 11 vjet dhe më pas Pallatin Kensington për katër vjet.

McGrady shpjegoi se si pudingu i bananes ishte një nga ëmbëlsirat e preferuara të Princave të rinj.

Videon e përgatitjes mund ta shihni më poshtë: