Pas Putin, Biden kërkon të takojë presidentin e Kinës

Pas takimit me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, Joe Biden kërkon të takojë edhe presidentin kinez Xi Jinping. Këto vende konsiderohen si kundërshtare ekonomike dhe politike të SHBA. Kjo dëshirë e presidentit të SHBA-ve, u bë me dije nga këshilltari i Biden, Jake Sullivan i cili shtoi se shumë shpejt do të nisin përgatitjet për të krijuar kushtet për takimin e dy presidentëve.

LEXO EDHE  Vatikani publikon për herë të parë listën e pasurive të paluajtshme

Më 16 qershor presidenti Biden u takua me homologun rus, Putin në Gjenevë, në një takim që u konsiderua i frytshëm nga të dyja palët.