Ishte me të dashurën për pushime në Ksamil, humb jetën norvegjezi/ Detajet

Një turist norvegjez ka humbur jetën në Ksamil. Nga raportimet mësohet se viktima është Frank Westgard, 56 vjeç nga Norvegjia.

Mësohet se 56-vjeçari është ndjerë keq pasi ka dalë nga dushi dhe është drejtuar për në qendrën shëndetësore të Ksamilit ku ka humbur jetën.

LEXO EDHE  VIDEO/ Dyshohet për 6 vjedhje me dhunë, arrestohet 29-vjeçari. Ja si grabiste në rrugë

Shtetasi norvegjez ishte se bashku me të dashurën për pushime në Shqipëri.

Mësohet se ai kishte probleme me presionin në gjak. Turpi ndodhet në morgun e spitalit të Sarandës dhe nesër do transportohet në Tiranë pranë mjekësisë ligjore.

Policia po kryen hetimet për ngjarjen.