Publikohen pamje nga kontrollet e befasishme të policisë, arrestohet një 27-vjeçar

RENEA mbrëmjen e djeshme ka zhvilluar një aksion në Fier dhe në Shkodër për të kapur persona që janë në kërkim, të armatosur apo që kanë precedencë të theksuar kriminale.

Gjatë kontrolleve është sekuestruar një armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak, ndërsa mësohe se është vëën në pranga një 27-vjeçar, person me precedent kriminal në fushën e krimeve kundër jetës, drogës e armëmbajtjes pa leje.

Burimet policore bëjnë me dije se në lagjen “Fermë-Çlirim”, në ambientet e një lokali, gjatë kontrollit të zhvilluar nga Renea, shtetasi  I. H.(K)., 27 vjeç, sapo ka parë forcat e Policisë ka hedhur nga dritarja e lokalit çantën e dorës brenda së cilës mbante një armë zjarri pistoletë. Gjatë këqyrjes së çantës, shërbimet e Policisë gjetën në brendësi të saj armën e zjarrit pistoletë me dy karikatorë me fishekë luftarakë dhe kartën e identitetit të 27-vjeçarit.

LEXO EDHE  Mini-Shengeni, Rama: Nuk u krijua në bodrumet e ish-Jugosllavisë, Kosova të na bashkohet