Nishani: Është fshehur pas Berishës, por vendimet nga 2015 janë bio të Bashës

Ish-presidenti Bujar Nishani i ka cilësuar vendimet, të cilat kreu i PD i ka lënë evazive në publik, si bio të Lulzim Bashës.

Ai tha në emisionin “Arnautistan” në MCN TV se të paktën që prej 2015-ës vendimet kanë qenë absolutisht të kryedemokratit.

“Të gjitha vendimet që Basha i ka lënë në publik evazive që gjoja i ka bërë me Berishën, se ka pas probleme, se ka pas presione etj., janë spekulime.

LEXO EDHE  Aksidenti tragjik/ Përmbyset autobusi me targa shqiptare, 10 viktima dhe 30 të plagosur (FOTO)

Të gjitha që vendimet që Basha ka marrë, të paktën që pas 2015-ës janë absolutisht bio të Lulzim Bashës. I ka marrë të gabuara apo në nxitim janë çështje që i di vetëm Basha”, tha Nishani.