Kafshimi i Rudiger/ Flet Pogba: Ja ç’ndodhi pas ndeshjes

Ylli i Francës, Paul Pogba foli pas kafshimit në shpatull nga mbrojtësi i Gjermanisë Antonio Rudiger, gjatë ndeshjes së djeshme, që përfundoi me fitoren minimale të gjelave.

“Ai kafshoi pak dhe unë e ndjeva, kështu që i thashë gjyqtarit,” tha Pogba.

“Por unë nuk jam duke qarë për një karton të verdhë ose të kuq. Ai nuk ka marrë asnjë karton dhe nuk dua që ai të pezullohet për shkak të asaj situate. Ne u përqafuam në fund dhe mbaroi”, tha Pogba për gazetarët pas ndeshjes.

LEXO EDHE  13 vjeçe dhe kampione olimpike, Momiji Nishiya thyen çdo rekord për Japoninë