Haradinaj e quajti Kurtin ‘i luajtur’, deputeti i VV-së: Nuk e di ku e gjen guximin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi ka komentuar deklaratën e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, i cili tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ‘nuk është normal, ka lujt’.

Abrashi thotë se nuk e di se ku po e merr guximin Haradinaj të thotë diçka të tillë.

“Unë nuk e di a ka krediciale profesionale me bo vlerësime të tilla dhe nuk po e di ku po e merr këtë guxim me bo diçka të tillë. Nëse guxoj edhe unë me u shpreh, atëherë opozita ka lujt. Unë du me kalu në finale, finalja për mua është njohja reciproke. Ndërsa ky jep SEFTA e marrëveshje të paqes, atëherë ky ka lujt, besoni ka lujt, ky njeri nuk është normal, çka i ka bo ky Kosovës, ky nuk është normal”, tha Haradinaj.

LEXO EDHE  Aksidenti me 10 viktima, në autobus ndodheshin 15 fëmijë/ Ja gjendja e të plagosurve