Soreka takon Bashën pas konfirmimit si kryetar i PD/ Ja çfarë u diskutua

Ambasadori i BE në vendin tonë, Luixhi Soreka ka zhvilluar një takim me kryetarin e PD-së Lulzim Basha, një ditë pas konfirmit zyrtar të këtij të fundit në krye të Partisë Demokratike.

Në një postim në Twitter, Soreka shkruan se gjatë takimit u bisedua për situatën politike në vend dhe procesin e integrimit.

“Pas rizgjedhjes së tij si Kryetar i PD, u takova sot me Lulzim Bahshën për të diskutuar situatën aktuale politike në prag të legjislaturës së re që fillon shtatorin e ardhshëm, si dhe hapat e rëndësishëm të radhës në procesin e integrimit në Bashkimit Evropian të Shqipërisë”, shprehet Soreka.

LEXO EDHE  Historike! Kosova fiton të artën e parë në Tokio! Distria Krasniqi kampione në xhudo