Lajm i trishtë! Ndërron jetë aktori i njohur (Emri+Foto)

Ned Beatty një nga figurat më emblematike e televizonit amerikan ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare.

Familja e aktorit ka deklaruar se nuk duan të japin shumë detaje për publikun në lidhje vdekjen e aktorit dhe kërkuan nga njerëzit që të respektojnë privatësinë e tyre.

Beatty u bë i famshëm në 1976 përmes filmit ‘Rrjeti’’ ku ai kishte një monolog 6 minutësh. Gjithashtu ai ka marrë pjesë dhe në filmat e njohur si ‘Supermen’ dhe ka dubluar filmat e animuar ‘Rango’ dhe Toy Story 3.

LEXO EDHE  Autorja e “Për’puthen" zbulon se po njihet me një djalë: Histori vere dhe intensive...

Televizioni ishte një terren shumë i njohur për aktorin i cili ishte i ftuar në shumë shfaqje të njohura si Gunsmoke, MASH, Hawaii Five-O, The Rockford Files, The Streets Of San Francisco, Highway To Heaven, It’s Garry Shandling’s Show .

Aktori ishte i martuar katër herë dhe ka 8 fëmijë: katër fëmijë me gruan e tij të parë Walta Abbot, dy nga martesa e tij me Belinda Beatty dhe dy nga gruaja e tretë Dorothy Lindsey.