I gjendet hashash dhe plumba në banesë, arrestohet i riu në Tiranë

Një 31-vjeçar është arrestuar nga policia e kryeqytetit pasi në banesën ku jetonte është gjetur hashash dhe plumba.

Burime zyrtare nga policia njoftuan se, specialistët për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Forcat e Posaçme “Shqiponjat”, arrestuan në flagrancë L.Sh., 31 vjeç, banues në Memaliaj.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit fizik dhe në banesën që ai kishte marrë me qira, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan doza me lëndë narkotike kanabis, një sasi municioni luftarak, një shumë parash, si dhe sende të tjera të kundërligjshme, shtuan të njëjtat burime.

LEXO EDHE  Vrau me thikë prostitutën shqiptare, bashkëjetuesi pranon krimin: “E vrava nga xhelozia”