Eriksen: Jam gati për t’u rikthyer në stërvitje

Kristian Eriksen shokoi botën e futbollit jo vetëm me rastin që i ndodhi në fushën e blertë gjatë ndeshjes ku po luante me Danimarkën e tij ndaj Finlandës, e vlefshme për EURO 2020. Gjatë një interviste me të përditshmen sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, agjenti i fantazistit të Interit, Martin Shots, ka treguar se Eriksen i ka thënë se do ta kalojë këtë gjendje dhe do të rikthehet të stërvitet:

“Ai ndihej i lumtur sepse pa përreth shumë njerëz që treguan dashuri ndaj tij. Atij i kanë ardhur shumë mesazhe nga e gjithë bota, jo vetëm nga shokët e skuadrës, por edhe nga tifozët”.

Gjithashtu sipas të përditshmes sportive italiane “La Gazzetta dello Sport” tregon bisedën e zhvilluar mes Eriksenit dhe shokëve të skuadrës së Danimarkës në një video:

LEXO EDHE  Zyrtare/ Raphael Varane transferohet tek Manchester United

“Si jeni? E ndjej që jeni më keq se unë. Unë nuk dorëzohem, jam gati për tu stërvitur”, ishte biseda e lojtarit të Interit me shokët e kombëtares.