Përfundojnë zgjedhjet për kryetarin e PD, nesër shpallet fituesi

Mbyllet zyrtarisht orari i votimit për kryetarin e ardhshëm në Partinë Demokratike. Tashmë pas një pauze pritet që në orën 19:30 të nisë numërimi i votave dhe nesër paradite do të mësohet fituesi i këtyre zgjedhjeve për kryetar.

Qendra e votimit e cila ndodhet në selinë e PD e ka mbyllur procesin e votimit.

Kreu i Komisionit të Zgjedhjeve në PD, Jemin Gjana, publikoi të dhënat e votimit ku deri në orën 17:00, ku tha se dy orë nga përfundimi i votimit kanë votuar 33 mijë e 47 anëtarë ose 44% e numrit total.

LEXO EDHE  Përmbyset trajleri në aksin Kavajë-Durrës, bllokohet qarkullimi. Ja apeli i Policisë

Ai thekson se nuk ka pasur probleme gjatë procesit të votimit duke garantuarse në orët e fundit s’ka pasur as lëvizje të përfaqësuesve të kandidatëve.