VIDEO/ “Bëhu i fortë Christian, të dua”, Lukaku ia kushton golin shokut të skuadrës te Interi

E gjithë bota e futbollit dhe jo vetëm është solidarizuar ditën e sotme me futbollistin danez Christian Eriksen i cili u ndje keq gjatë ndeshjes përballë Finlandës.

Këtë e tregoi dhe shoku i tij i skuadrës, Romelo Lukaku, i cili në ndeshjen që Belgjika luajti ndaj Rusisë golin e parë ia kushtoi pikërisht Eriksen. “Mbahu Christian, të dua”, tha belgu përballë kameras pasi kaloi ekipin e tij në avantazh.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Raphael Varane transferohet tek Manchester United

Mesfushori i Danimarkës ra në tokë në fund të pjesës së parë të takimit, dyshohet për shkak të një aritmie, duke shkaktuar ankth për të pranishmit në stadium dhe të gjithë ata që e ndiqnin këtë ndeshje nga televizori.