Tirana pa kapiten, Batha i jep lamtumirën bardhebluve. Ja postimi i mesfushorit

Idi Batha largohet nga Tirana. Ishte folur prej ditësh që lojtari do të largohej nga bardheblutë pas ofertave në merkato dhe sot ka ardhur zyrtarizimi.

Pak minuta më parë, Batha përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar se nuk do të jetë më pjesë e Tiranës dhe i ka falenderuar të gjithë në klub.

Postimi i Bathës:

“Faleminderit Tirona! Sa shume emocione për 2 vite qe isha aty , se bashku i përjetuam te gjitha suksese, gëzime , dhimbje . Faleminderit te gjithëve nga zemra , presidentit , stafit , trajnerëve qe punuam, faleminderit dhe Darit legjendës miku im i mire , faleminderit tifozëve qe me dhuruan emocione te forta , me shume se te gjithë faleminderit shokëve te mi vëllezërve te mi sepse për mua ata janë me te rëndësishëm se çdo gjë ne jetën e sportit . Shihemi se shpejti”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by I.B 10🇦🇱 (@idi_batha10)

LEXO EDHE  Dopio goditje në merkato, Partizani tenton dy talentët e Apolonisë