Parashikimi i motit për ditën e diel, 13 qershor 2021

Për ditën e Diel pritet përmirësimi gradual i kushteve atmosferike për vendin tonë. Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Në zonën e veriut vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët, dhe në relievet malore të kësaj zone përkohësisht reshjet do të marin karakter shtrëngatash me rrebeshe shiu e breshëri lokal.

LEXO EDHE  "Rekordi" i Jotit të QSUT-së, 4 tendera pa garë dhe konkurencë OES Distrimed, me vlerë totale 3 miliardë lekë

Shtrëngata shiu afatshkurtra në orët e mesditës parashikohen gjithashtu edhe në relievet malore në pjesën tjetër të vendit.