Merkato/ Laçi prezanton blerjen e re, njihuni me mbrojtësin 27-vjeçar

Bashkim Velija është zyrtarisht i skuadrës së Laçit. Mbrojtësi 27-vjeçar është prezantuar tek skuadra kurbinase ku shihet i veshur me fanellën e skuadrës kurbinase.

Mbrojtësi 27-vjeçar është afruar nga skuadra e Renovës ku me këta të fundit është aktivizuar në total në Superligën e Maqedonisë së Veriut këtë sezon në 32 sfida dhe duke realizuar vetëm një gol asaj ndaj Vardarit në barazimin 3-3.

LEXO EDHE  FOTO/ Humb jetën boksieri 16-vjeçar, i pushoi zemra sapo u hodh në lumin e acartë

Për trajnerin Shpëtim Duro, Bashkim Velija shihet si një përforcim dhe një vlerë e shtuar në organikën e kurbinasve.