Gjendja e Eriksen paraqitet e stabilizuar, kjo foto qetëson gjithë botën e futbollit

Christian Eriksen ra në fushë pa ndjenja gjatë ndeshjes që Danimarka po luante kundër Finlandës në Kopenhagen.

Për shkak të situatës së krijuar UEFA vendosi ta ndërpresë ndeshjen e EURO 2020. Në fushë dhe në shkallët e stadiumit pati shumë panik.

Nuk munguan as lotët, ndërkohë që Eriksen u rrethua me peshqirë që të mos dallohej çfarë po ndodhte. As kamerat nuk e fokusuan.

LEXO EDHE  “Ilir Daja më fuste në formacion se i bija djath Gjirokastre”, batuta mes dy ish-futbollistëve të Elbasanit, koha kur verdheblutë shpalleshin kampionë

Gjithsesi një foto e publikuar në rrjetet sociale treguan se ai është zgjuar dhe tashmë është nën kontrollin e rreptë të mjekëve.